album

Historia E Muzikës Së Lehtë Shqiptare, 1962 - 2015, Vol. 9

25 songs (1 hour and 37 minutes) Released on 14 February 2018
1
Bashkon Zemrat Muzikë E Bukur
Mira Konçi & Foel Grillo
2:49
2
Jemi Emri I Vetë Jetës
Tingulli I Zjarrtë
5:06
3
Zgjohu Nga Gjumi Dallëndyshe
Evis Fuga, Kozma Dushi & Dashnor Diko
3:00
4
Lule E Vetmuar
Redina Tili & Artur Dhamo
4:39
5
Lulebore
Francesk Radi
2:58
6
Lule Ne Dritare
Gezim Çela
2:35
7
S'eshte Loder Dashuria
Irma Libohova
3:42
8
Treni I Jetes
Irma Libohova & Ardit Gjebrea
3:30
9
Zemrës I Besova
Mimoza Dhamo
3:12
10
Askush S’do Ta Besojë
Anita Bitri
3:30
11
Sagapo, Të Dua
Nertila Koka & David Tukiqi
3:34
12
Veç Një Herë Jetojmë
Irma Libohova
4:19
13
Nuk Je Ëndërr
Ermira Babaliu
3:36
14
Jon
Ardit Gjebrea
4:32
15
Mirësia
Mira Konçi
5:35
16
Rozeta
Viktor Tahiraj
4:40
17
Shpresoj
Morena Reka
4:17
18
Kosovarja Që Na Prishi Gjumin
Gëzim Çela
4:01
19
Horoskopi
Irma Libohova
5:09
20
Fat Dhe Jete
Anita Bitri
3:29
21
Na Lini Të Jetojmë
Tingulli i zjarrte
5:08
22
Ëndërroj
Ritfolk
3:20
23
Te Me Vini Pa Trokitur
Kozma Dushi
4:07
24
Fal
Lejdina Cela
4:08
25
Pranvera E Jetes Sone
Liliana Kondakci
2:57